ZibelkeTako kot smo si različni ljudje, tako so si različni tudi otroci. Nekateri brez zibelke ne znajo in zmorejo zaspati, drugi povsem enostavno zaspijo prav kjer koli, spet tretji ne morejo zaspati brez mamine pesmice ali maminega naročja. Na začetku je novopečenim staršem težko, saj še ne vejo kako se zadeve lotiti in do otroka čutijo neverjetno ljubezen, zato jim je hudo za vsak jok.

Je že res, da otroci na začetku komunicirajo le skozi jok, vendar sporočajo več kot le eno sporočilo: lahko jim je vroče, lahko jih zebe, lahko so lačni, lahko utrujeni in zaspani. Morda se želijo le pokazati, da so tukaj med nami, ali pa jih mučijo krčki in napenjanje v trebuščku. Včasih potrebujejo le nekaj časa in miru, da se sami pomirijo in nato zaspijo. Zibelke vam lahko ravno zato na začetku zelo pomagajo, saj enakomerno zibanje spominja na mamin trebušček in otroka pomirja hitreje in bolj učinkovito. Mamice, ki prve mesece bolj malo spijo, lahko po neprespanih nočeh in utrujajočih uspavanjih že malo obupujejo, kar čutijo tudi otroci in zato še bolj jokajo. Uspavanje z zibanjem na rokah lahko prehitro postane preveč utrujajoče za vaše roke, zato bi bilo res pametno razmisliti o opciji zibelke.

Zibelke so malo manjša ležišča za otroke, ki poleg običajne posteljne funkcije omogočajo tudi enakomerno zibanje sem ter tja, ki pomaga pri pomirjanju in uspavanju otrok. Majhnost ležišča prav tako pomaga, saj so bili otroci v trebuščku vajeni majhnega tesnega, a toplega prostorčka, zato jih tudi takšna majhnost pomirja. Zibelke so danes sodobnejše in bolj varne, kot so bile tiste iz časov Cankarja in Prešerna. Zibanje je možno tudi izključiti in ležišče fiksirati, da ne pride do nepredvidenih padcev. Posebno pozornost je potreba nameniti takrat, ko se otrok že zna sam premikati in obračati, da ne pride po nepotrebnih poškodb zaradi zibanja zibelke.